Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallemizde daha sağlıklı bir altyapı için çalışma başlatılmıştır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Aybastı İlçesi Fatih Mahallesini sağlıklı alt yapıya kavuşturacak kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı.
Aybastı İlçesine bağlı Fatih Mahallesinde mevcut kanalizasyon hattı, 40-45 yıl önce yöre halkı tarafından kendi imkanlarıyla yapılmıştı. Düzenli bir sisteme bağlı olmayan ve eski ilkel yollarla yapılmış kanalizasyon hatları artık ihtiyaçlara cevap veremiyordu. Herhangi bir arıza meydana geldiğinde baca sistemi olmadığı için arızaya müdahale edilemiyordu.
FATİH MAHALLESİNE DÜZENLİ İŞLEYEN KANALİZASYON HATLARI YAPILIYOR
OSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgenin alt yapı sorununu çözmek için çalışmalara hemen başladı. Eski sistemlerle döşenen hatların yerine, baca sistemi olan yeni kanalizasyon hatları döşenerek bölge halkının altı yapı sorunları çözümüne başlanmıştır. Boru imalatı çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren ekipler toplamda 1.053 metre hattın döşeneceği yatırım çalışmasında, 245 metre borunun yere döşenmesini tamamladı. Ayrıca bu bölge, Ordu Büyükşehir Belediyesinin asfalt programı kapsamında; Aybastı- Alankent yol güzergâhında olmasından dolayı bölgenin alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapısı da yenilenmiş olacak.